Promocje na sprzęt AGD

Zbliża się koniec roku, a zatem i czas podejmowanych noworocznych postanowień. Jedni podejmą kolejną próbę rzucenia nałogu, inni zmiany trybu życia, jeszcze inni, co bardziej pragmatyczni, będą starali się zbilansować swój domowy budżet. W końcu jest to czas remanentów i rozliczania starych strategii finansowych i tworzenia nowych. Jeśli szukacie domowych oszczędności, być może warto rozważyć zakup zmywarki?

Jest wielu takich, którzy uważają, że zmywarka to zbędny sprzęt w naszym domu, a korzyści, jakie wprowadza, jest jedynie chwytem marketingowym specjalistów od reklamy. Jakie to korzyści?

1. Czas

Mycie dużej sterty naczyń nie tylko nuży, ale i zajmuje sporo czasu. Posiadając zmywarkę, zapominamy prędko o tej uciążliwości. Wystarczy włożyć naczynie na odpowiednie miejsce w zmywarce i odejść do swoich obowiązków czy przyjemności. W ten sposób zaoszczędzamy sporo czasu, który z pewnością o wiele lepiej wykorzystamy niż zalegając przed kuchennym zlewozmywakiem. A jeśli na koniec podliczymy łączny czas spędzony na myciu naczyń, to stwierdzimy, że musimy wyjątkowo nudzić się w domu, że poświęcamy tyle troski tak trywialnym czynnościom.

2. Oszczędność wody

Lecz nie tylko czas możemy zaoszczędzić, również wodę. To nie jest mit, zmywarka potrafi zużyć wody kilka razy mniej wody niż mielibyśmy zużyć podczas tradycyjnego mycia. Dodajmy do tego, że do ręcznego mycia potrzebujemy ciepłej, o wiele droższej wody. Zmywarka zaś pobiera tańszą zimną, którą następnie wydajnie podgrzewa. Możemy być pewni, że w przyszłości nie czeka nas obniżka kosztów wody, wręcz przeciwnie. Natomiast rewolucja energetyczna w Polsce jeszcze przed nami. Już teraz liberalizacja na rynku energii elektrycznej przynosi pozytywne efekty z punktu widzenia konsumenta.

3. Wygoda

Tak, zmywarki, mimo że ich producenci robią wszystko, by były jak najbardziej energooszczędne potrzebują energii elektrycznej, która swoje kosztuje. Tyle właśnie kosztuje święty spokój i wolny umysł nie zaprzątnięty tę ponurą czynnością, jakim jest zmywanie naczyń. Ci, którzy nienawidzą zmywać, na pewno to docenią. Zakup zmywarki docenią także nasze dłonie, które podczas ręcznego mycia naczyń, mają kontakt z detergentami.

4. Porządek

Ostatnią sprawą, którą tu poruszymy będzie estetyka. Z tą jakkolwiek różnie bywa w polskich kuchniach. Oczywiście, to jak wygląda zlew kuchenny, wiele zależy od mentalności samych domowników, ale z pewnością znana jest jest sytuacja, gdy przez cały dzień w zlewie gromadzone są brudne naczynia, które w końcu ktoś musi zmyć. Nie wygląda to nazbyt estetycznie, przez co prędko znajduje się osoba, która heroicznym wysiłkiem ujarzmia tę stertę nieczystości. Zamiast w zlewie tymczasem naczynia można składować we wnętrzu zmywarki, a gdy już cała się zapełnia, wystarczy ją włączyć… i zapomnieć.

Naturalnie, kupno zmywarki powinno być dobrze przemyślane, nie od dziś wiadomo, że szczególnie opłaca się to uczynić w przypadku liczniejszej rodziny. Drugą sprawą w przypadku troski o ekonomię i amortyzacji kosztów jest kupno jak najmniej awaryjnej zmywarki. W tym zagadnieniu można polecić ten artykuł

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Kategorie: Zmywarki

Napisz komentarz